Aktualności

Zarybienie rzeki BiałkiZarybienie rzeki Białki
2021-05-07 // czytaj cały
Jak ważne jest zarybienie górskich rzek tłumaczyć nikomu nie trzeba. Oczywiście pstrągi pochodzące z naturalnego tarła są najbardziej wartościowe jednak bardzo ważne jest aby wspierać cały rzeczny ekosystem. Niedawno zarybiliśmy pstrągiem potokowym rzekę Białkę. Zapraszam na krótką relację !
Lekcja łowienia na muchęLekcja łowienia na muchę
2021-04-20 // czytaj cały
Początek roku to idealny czas aby nauczyć się czegoś nowego. Nasza kolejna lekcja łowienia na muchę odbyła się nad rzeka Białka nieopodal rezerwatu przyrody Przełom Białki. Skupiliśmy się głównie na nauce łowienia na streamera która na wiosnę przynosi najlepsze efekty. Zobaczcie więc jak było tym razem !
Wędkarstwo muchowe w maju oraz czerwcuWędkarstwo muchowe w maju oraz czerwcu
2021-04-16 // czytaj cały
Zapewne zastanawiacie dlaczego wyszczególniłem maj oraz czerwiec w wędkarstwie muchowym ? Odpowiedz jest prosta. Tak samo jak dla spinningistów najlepsze są późne jesienne miesiące, tak dla nas muszkarzy prawdziwe żniwa przypadają na maj oraz pierwszą połowę czerwca. To właśnie teraz można liczyć na prawdziwe muchowe okazy ryb !
W maju łowimy na suchą muchęW maju łowimy na suchą muchę
2021-04-13 // czytaj cały
Wiosna się rozpędza a wraz z nią życie w podwodnym świecie ryb. Ciepłe majowe dni a także coraz to dłuższy dzień powodują, że w rzece zaczynają roić się najróżniejsze owady. Ich mnogość powoduje wyraźnie pobudzenie i intensywne żerowanie wszystkich ryb żyjących w górskich rzekach. Dlatego właśnie teraz warto łowić na suchą muchę.
Rezerwat przyrody Przełom Białki i Jaskinia ObłazowaRezerwat przyrody Przełom Białki i Jaskinia Obłazowa
2021-04-12 // czytaj cały
Rezerwat przyrody Przełom Białki to miejsce unikatowe na skalę Polski ale także i Europy. W Jaskini Obłazowej znaleziono bowiem najstarszy na świecie bumerang co świadczy o tym, że tutejsze tereny wykorzystywały ludy pierwotne. Przepływa tutaj także rzeka Białka, jedyna rzeka w Polsce o charakterze alpejskim. Dlatego Rezerwat przyrody Przełom Białki stał się jednym z najchętniej na Spiszu odwiedzanym miejscem przez turystów !
Nauka łowienia na nimfęNauka łowienia na nimfę
2021-04-09 // czytaj cały
Krótka czy długa, prowadzona pod powierzchnią czy też przy dnie. Jaka by nie była, metoda łowienia na nimfę to najskuteczniejsza z wszystkich muchowych metod. Gdzie tkwi jej fenomen i dlaczego łowienie na na nimfe jest tak skuteczne ? Przyjrzyjmy się temu bliżej.
Nowy apartament dla wędkarzy do wynajęciaNowy apartament dla wędkarzy do wynajęcia
2021-04-09 // czytaj cały
Oferujemy zupełnie nowy, wykończony drewnem apartament do wynajęcia dla dwóch osób lub pary z możliwością dostawienia dodatkowego łóżka. Obiekt znajduje się zaraz obok rezerwatu przyrody Przełom Białki który jest najbardziej znany ze scen Janosika. Rzeka Białka przepływa w odległości 300 m od kwatery. Idealne miejsce na weekend wędkarski lub dłuższy pobyt w sąsiedztwie rezerwatu przyrody oraz dzikiej górskiej rzeki !
Nauka łowienia ryb dla dzieciNauka łowienia ryb dla dzieci
2021-04-04 // czytaj cały
Wczesną wiosną zorganizowaliśmy naukę łowienia ryb na muchę dla dwóch młodych chłopaków. Dla nich była to pierwsza możliwość odbycia kursu wędkarskiego nad górską rzeką. Odwiedziliśmy Biały Dunajec gdzie mocno padał śnieg i było bardzo zimno, a także Białkę która również jest trudna technicznie. Kursanci uczący się łowić na muchę wykazali się jednak dużym samozaparciem i mocno skupili się podczas nauki łowienia na muche. Dlatego wszytko przebiegło bardzo sprawnie a tym samym zwiedziliśmy spory odcinek rzeki gdzie moża uczuć się łowić muchę.
Gdzie łowić na muchę ?Gdzie łowić na muchę ?
2021-03-14 // czytaj cały
Rozglądając się nad rzeką za odpowiednią miejscówką która umożliwi nam swobodne łowienie na muchę musimy zwrócić szczególna uwagę na miejsca gdzie rzeka rozlewa się na boki, tworząc spokojnie płynące miejsce w rzece tzw. płanie. Nad rzeką można spotkać wiele takich miejsc, natomiast nie wszystkie z nich dają gwarancję na udane łowienie na muchę. Większość jest nad wyraz płytka co nie pozwoli nam na złowienie dużych ryb.
Zaproszenie na wyjazd do Bośni na ryby w dniach  7-12.06.2021Zaproszenie na wyjazd do Bośni na ryby w dniach 7-12.06.2021
2021-03-04 // czytaj cały
Zapraszamy wszystkich pasjonatów wędkarstwa muchowego na wyjazd wędkarski do wspaniałej Bośni. Jest to zorganizowany wyjazd na ryby z przewodnikiem wędkarskim w najpiękniejsze miejsca wędkarskie Bośni. Nastawiamy się głownie pstrągi potokowe które dorastają tam do niesamowitych rozmiarów oraz na lipienie które przeważają w tamtejszych rzekach.
[1] 2 3 4 5 ... 24 » następna
YouTube
instagram