Aktualności

Nad Białką wiosna w pełni. Pstrągi potokowe biorąNad Białką wiosna w pełni. Pstrągi potokowe biorą
2017-05-24 // czytaj cały
Obfite deszcze jakie w ostatnim czasie nawiedziły Podhale mocno pobudziły roślinność. Brzegi rzeki są już zielone a pstrągi potokowe dobrze odżywione i bardzo waleczne. Sezon muchowy rozpoczął się na dobre. Zapraszamy na ryby !
Pstrągi potokowe z BiałkiPstrągi potokowe z Białki
2017-05-09 // czytaj cały
W ostatnim czasie Białka niosła naprawdę wysoka wodę. W niektórych miejscach siła rzeki zmieniła nawet koryto. W związku z tym pojawiło się sporo nowych miejscówek wartych uwagi. Dzisiejsze 3 godziny łowienia dały bardzo dobry efekt. Było sporo drobnicy która nie pozwoliła się nudzić, ale również dużo większe pstrągi.
Reportaż z niesamowitej wyprawy na Słowenię!Reportaż z niesamowitej wyprawy na Słowenię!
2017-04-10 // czytaj cały
Malowniczy górzysty kraj a w nim niezliczone ilości krystalicznych rzek. Uprzejmość miejscowych ludzi i wyśmienite, tradycyjne jedzenie. Olbrzymie pstrągi marmurowe, potkowce i stada lipieni pływające tuż pod nogami. Czy można sobie wyobrazić lepszy wędkarski urlop ? Zapraszam na reportaż z cudownej wyprawy na Słowenię.
Słoneczny, wędkarski dzień nad BiałkąSłoneczny, wędkarski dzień nad Białką
2017-04-02 // czytaj cały
A więc ruszył nowy sezon. Pierwszy dzień kwietnia spędziliśmy nad Białką i to nie prima aprilis ! Zwiedziliśmy spory kawał rzeki Białki. Zmieniając muchowe metody złowiliśmy kilka niewielkich pstrągów. Na prawdziwe ożywienie ryb w rzece musimy jeszcze poczekać. Woda jest nadal bardzo zimna a to wpływa na żerowanie ryb. Druga połowa kwietnia będzie już z pewnością o niebo lepsza !
Lipienie z SanuLipienie z Sanu
2016-10-29 // czytaj cały
Jak co roku wybraliśmy się nad San w poszukiwaniu lipieni. Było zimo ale bezwietrznie, dlatego łowiliśmy na suchą muchę która o tej porze roku jest najlepsza, jeżeli chodzi o lipienie. Zobaczcie na zdjęcia !
Za nami kolejna udana wyprawa muchowa !Za nami kolejna udana wyprawa muchowa !
2016-08-05 // czytaj cały
Nad muchowe rzeki Podhala zawitały upały. Sierpień to ostatni czas kiedy można łowić pstrągi potokowe. Od 1 września obowiązuje już okres ochronny tego gatunku, a w październiku pstrąg wyrusza na tarło. Warto więc wykorzystać ostatni miesiąc sezonu pstrągowego i wybrać się nad rzekę. Tym bardziej, że ryby nieźle biorą !
Kilka zdjęć z ostatnich wypadów wędkarskichKilka zdjęć z ostatnich wypadów wędkarskich
2016-08-02 // czytaj cały
Sezon trwa w najlepsze a my intensywnie łowimy. Pogoda dosyć zmienna jak to w górach ale można powiedzieć, że ogólnie na plus. Dodajemy kilka najnowszych fotek z górskich rzek !
Nowe oblicze rzeki BiałkiNowe oblicze rzeki Białki
2016-07-25 // czytaj cały
Może niewielu z was wie, że przez Białkę przetoczyła się ogromna woda. Wręcz powodziowa. Aktualnie koryto tej rzeki nie przypomina w ogóle tego poprzedniego. Kto chce łowić ryby na muchę skutecznie, musi na nowo poznać tę chimeryczną rzekę. Białka ma teraz zupełnie nowe, atrakcyjne oblicze.
Nauka wędkarstwa muchowego dla najmłodszych :-)Nauka wędkarstwa muchowego dla najmłodszych :-)
2016-07-13 // czytaj cały
Tym razem wybraliśmy się wraz z Mackiem nad Białkę w celu poćwiczenia łowienia na długą oraz krótką nimfę. Przewidywania pogodowe nie były najlepsze. Cały czas nad naszymi głowami wisiały ciężkie, ciemne chmury. Wędkowanie udało się skończyć tuz przed deszczem. Dobry dzień !
Wędkarstwo muchowe nad Białką - zdjęcia !Wędkarstwo muchowe nad Białką - zdjęcia !
2016-07-07 // czytaj cały
Piękny dzień nad Białką...Nad rzeką przywitała nas bardzo słoneczna pogoda i krystalicznie czysta woda. Obawialiśmy się, że ciężko będzie coś złowić przy tak przejrzystej wodzie. Na szczęście tak nie było i nasza wyprawa była obfita w ryby. Łowiliśmy na krótką nimfę w dużych dołkach ze spokojnym nurtem. W podbieraku zameldowało się kilka miarowych pstrągów potokowych. Ten dzień spokojnie można zaliczyć do udanych.
poprzednia « 1 [2] 3 4 5 ... 21 » następna
YouTube
instagram