Aktualności

Muchowe wakacje na PodhaluMuchowe wakacje na Podhalu
2017-08-17 // czytaj cały
Co prawda nie dodaję tutaj zbyt wielu wędkarskich zdjęć, ale z całą pewnością mogę powiedzieć, że w te mijające już wakację ryby nieźle współpracowały. Z braku czasu nie dodawałem częstych aktualności ale postaram się to nadrobić. Zdjęć jest sporo.
Lipcowa nauka wędkarstwa muchowegoLipcowa nauka wędkarstwa muchowego
2017-08-02 // czytaj cały
Wakacje, pełne słońce, górska rzeka. W takich okolicznościach odbyliśmy jedno z naszych ostatnich spotkań nad wodą. Denis dojechał z Ukrainy, Michał z kolei z Islandii. W takim gronie spenetrowaliśmy środkowy bieg rzeki Białki !
Wędkarstwo muchowe na SłowacjiWędkarstwo muchowe na Słowacji
2017-06-18 // czytaj cały
Słowacja zawsze raczyła nas pięknymi pstrągami. Co więcej - pstrągi łowiliśmy tutaj w dużych ilościach ! Dlatego korzystając z dobrej pogody, wybraliśmy się kolejny raz w muchowe rejony Słowacji. Jak było ? Zobaczcie sami...
Krajobrazowy odcinek rzeki BiałkiKrajobrazowy odcinek rzeki Białki
2017-06-13 // czytaj cały
Pewnie wielu z was, chociaż nie wszyscy, wiedzą w jakiej okolicy płynie rzeka Białka. Jej bieg rozpoczyna się wysoko w Tatrach dlatego widoki, otoczenie oraz całościowe doznania estetyczne są niesamowite i niespotykanie. Tym razem łowiliśmy tuż przy granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Nad Białką wiosna w pełni. Pstrągi potokowe biorąNad Białką wiosna w pełni. Pstrągi potokowe biorą
2017-05-24 // czytaj cały
Obfite deszcze jakie w ostatnim czasie nawiedziły Podhale mocno pobudziły roślinność. Brzegi rzeki są już zielone a pstrągi potokowe dobrze odżywione i bardzo waleczne. Sezon muchowy rozpoczął się na dobre. Zapraszamy na ryby !
Pstrągi potokowe z BiałkiPstrągi potokowe z Białki
2017-05-09 // czytaj cały
W ostatnim czasie Białka niosła naprawdę wysoka wodę. W niektórych miejscach siła rzeki zmieniła nawet koryto. W związku z tym pojawiło się sporo nowych miejscówek wartych uwagi. Dzisiejsze 3 godziny łowienia dały bardzo dobry efekt. Było sporo drobnicy która nie pozwoliła się nudzić, ale również dużo większe pstrągi.
Reportaż z niesamowitej wyprawy na Słowenię!Reportaż z niesamowitej wyprawy na Słowenię!
2017-04-10 // czytaj cały
Malowniczy górzysty kraj a w nim niezliczone ilości krystalicznych rzek. Uprzejmość miejscowych ludzi i wyśmienite, tradycyjne jedzenie. Olbrzymie pstrągi marmurowe, potkowce i stada lipieni pływające tuż pod nogami. Czy można sobie wyobrazić lepszy wędkarski urlop ? Zapraszam na reportaż z cudownej wyprawy na Słowenię.
Słoneczny, wędkarski dzień nad BiałkąSłoneczny, wędkarski dzień nad Białką
2017-04-02 // czytaj cały
A więc ruszył nowy sezon. Pierwszy dzień kwietnia spędziliśmy nad Białką i to nie prima aprilis ! Zwiedziliśmy spory kawał rzeki Białki. Zmieniając muchowe metody złowiliśmy kilka niewielkich pstrągów. Na prawdziwe ożywienie ryb w rzece musimy jeszcze poczekać. Woda jest nadal bardzo zimna a to wpływa na żerowanie ryb. Druga połowa kwietnia będzie już z pewnością o niebo lepsza !
Lipienie z SanuLipienie z Sanu
2016-10-29 // czytaj cały
Jak co roku wybraliśmy się nad San w poszukiwaniu lipieni. Było zimo ale bezwietrznie, dlatego łowiliśmy na suchą muchę która o tej porze roku jest najlepsza, jeżeli chodzi o lipienie. Zobaczcie na zdjęcia !
Za nami kolejna udana wyprawa muchowa !Za nami kolejna udana wyprawa muchowa !
2016-08-05 // czytaj cały
Nad muchowe rzeki Podhala zawitały upały. Sierpień to ostatni czas kiedy można łowić pstrągi potokowe. Od 1 września obowiązuje już okres ochronny tego gatunku, a w październiku pstrąg wyrusza na tarło. Warto więc wykorzystać ostatni miesiąc sezonu pstrągowego i wybrać się nad rzekę. Tym bardziej, że ryby nieźle biorą !
poprzednia « 1 [2] 3 4 5 ... 22 » następna
YouTube
instagram