Aktualności

Jaraj się muchówką. Zapraszamy na TV muchowe !Jaraj się muchówką. Zapraszamy na TV muchowe !
2016-03-22 // czytaj cały
Jakiś czas temu w Muszynie, powstał ciekawy projekt na temat wędkarstwa muchowego. Program pojawia się cyklicznie na antenie telewizji kablowej na terenie Muszyny i Krynicy. Pomysł godny uwagi, w który włączamy się i My. Zapraszamy do oglądania !
Dwa życiowe pstrągi na jednej wyprawie wędkarskiej. Zobaczcie sami !Dwa życiowe pstrągi na jednej wyprawie wędkarskiej. Zobaczcie sami !
2013-08-12 // czytaj cały
Co skłania wszystkich wędkarzy muchowych do dalekich podróży po najdzikszych zakątkach świata ? Oczywiście chęć złowienia ogromnych pstrągów. Filmy muchowe takie jak ,,Once in a Blue Moon" tylko pobudzają wędkarską wyobraźnię. Moim zdaniem nie trzeba podróżować jednak aż tak daleko, w poszukiwaniu swojego wymarzonego pstrąga. Nasza wyprawa odbyła się na górskich rzekach w Polsce i było rewelacyjnie !
XX Jubileuszowy Muchowy Puchar Warty - RelacjaXX Jubileuszowy Muchowy Puchar Warty - Relacja
2016-03-17 // czytaj cały
W dniu 12 marca 2016 r. na górskim odcinku Warty poniżej zbiornika Poraj rozegrano XX-ą jubileuszową edycję Muchowego Pucharu Warty. W zawodach, zorganizowanych przez Jurajski Salmoklub z Częstochowy, wystartowało 67 zawodników z wielu regionów Polski między innymi z : Bystrzycy Kłodzkiej, Kielc, Torunia, Ustronia, Krakowa, Myślenic, Tarnowskich Gór, Strzegomia.
Zapraszamy na Słowację  i Słowenię. Wędkuj z nami !Zapraszamy na Słowację i Słowenię. Wędkuj z nami !
2016-03-16 // czytaj cały
Najnowszy numer WW, a na jego okładce piękny pstrąg tęczowy. To już trzecie wyróżnienie tego typu.
Przy tej okazji chciał bym Was zaprosić na grupowe wyprawy - Słowenia i Słowacja.
Targi, targi - i  po targach ! Zapraszam na relację z Rybomani.Targi, targi - i po targach ! Zapraszam na relację z Rybomani.
2016-03-14 // czytaj cały
Już kolejny raz sprawdza się powiedzenie, że coś co dobre szybko się kończy. Tak było i w tym przypadku. Zorganizowane w Sosnowieckiej hali Expo Silesia targi, trafiły do kart wędkarskiej historii. Zobaczcie jak było tym razem !
OS Dunajec zimową porąOS Dunajec zimową porą
2016-02-25 // czytaj cały
Łowienie na Dunajcu należy do jednych z najbardziej ekscytujących doświadczeń muchowych. Ta rzeka skrywa mnóstwo okazowych ryb, a to wpływa na wyobraźnie wędkarzy. Są tutaj zarówno wielkie pstrągi i lipienie ale również mnóstwo ryb karpiowatych. Nigdy nie wiadomo więc co uwiesi się na wędce.
Muszkarski rok w pigułce. Zapraszam do lektury !Muszkarski rok w pigułce. Zapraszam do lektury !
2016-02-23 // czytaj cały
Rok muszkarski możemy porównać do roku pszczelego. Nie trwa on bowiem równe 12 miesięcy. Zaczyna się w chwili, gdy zima opuszcza tereny Polski, a kończy, kiedy nie ma już pszczelego pożytku na łąkach. Tak samo jest z rybami. Muchowy rok trwa tak długo, jak długo nad wodą występują owady. Zaczyna się więc na przełomie marca i kwietnia, a kończy w listopadzie....
Wiosenny rozruch !Wiosenny rozruch !
2016-02-19 // czytaj cały
Tegoroczna zimia nie należy do najostrzejszych. Nawet u nas w górach, temperatura oscyluje w granicach 0 stopni. W ciągu dnia często zdarza się, że termometr zatrzymuje się na 8-10 kresce. Tak wysoka temperatura, jak na tę porę roku wróży pobudzenie u ryb.
Rozpoczęcie sezonu pstrągowego z GrzesiemRozpoczęcie sezonu pstrągowego z Grzesiem
2016-01-31 // czytaj cały
Styczeń to pierwszy miesiąc w którym możemy łowić pstrągi potokowe po ich okresie ochronnym. W tym roku otwarliśmy sezon z młodym wędkarzem. Grzesiu ma 11 lat i była to jego pierwsza przygoda z wędka muchową !
Grudniowa panorama Słowackich TatrGrudniowa panorama Słowackich Tatr
2015-12-11 // czytaj cały
A teraz nieco z innej beczki. Górskie nie rzeki, a widoki. Słowackie Tatry w najpiękniejszym wydaniu widziane z Polskiej strony, można zobaczyć w miejscowości Łapszanka. Kto jeszcze nie wie gdzie znajduje się ta niewielka malownicza miejscowość, położona na Polskim Spiszu powinien koniecznie uzupełnić wiadomości.
poprzednia « 1 2 3 [4] 5 ... 21 » następna
YouTube
instagram