Aktualności

Aktualne zdjęcia z Podhalańskich rzekAktualne zdjęcia z Podhalańskich rzek
2016-04-09 // czytaj cały
Wiosna nadeszła. A wraz z nią przyszedł czas na wędkarstwo muchowe. Górska rzeki bywają bardzo nieprzewidywalne w czasie wiosny. Aby trafić na moment dobrych brań musimy najpierw ustalić dzień dobrej pogody. Stany wód również ulęgają szybkim zmianom, za sprawą topniejących śniegów. Te dwa aspekty wpływają najbardziej na aktywność ryb, żyjących w górskich strumieniach.
Kolejny odcinek Jaraj się Muchówką !Kolejny odcinek Jaraj się Muchówką !
2016-04-05 // czytaj cały
Kolejny odcinek JMS jest już dostępny. Tym razem skupiliśmy się nieco na sprzęcie muchowym, a dokładnie na woderach i butach do brodzenia. Wędkarstwo muchowe to bardzo aktywna forma łowienia, warto więc zaopatrzyć się w odpowiednie wodery. Znacznie podwyższą one nasz komfort nad wodą.
Jaraj się muchówką. Zapraszamy na TV muchowe !Jaraj się muchówką. Zapraszamy na TV muchowe !
2016-03-22 // czytaj cały
Jakiś czas temu w Muszynie, powstał ciekawy projekt na temat wędkarstwa muchowego. Program pojawia się cyklicznie na antenie telewizji kablowej na terenie Muszyny i Krynicy. Pomysł godny uwagi, w który włączamy się i My. Zapraszamy do oglądania !
Dwa życiowe pstrągi na jednej wyprawie wędkarskiej. Zobaczcie sami !Dwa życiowe pstrągi na jednej wyprawie wędkarskiej. Zobaczcie sami !
2013-08-12 // czytaj cały
Co skłania wszystkich wędkarzy muchowych do dalekich podróży po najdzikszych zakątkach świata ? Oczywiście chęć złowienia ogromnych pstrągów. Filmy muchowe takie jak ,,Once in a Blue Moon" tylko pobudzają wędkarską wyobraźnię. Moim zdaniem nie trzeba podróżować jednak aż tak daleko, w poszukiwaniu swojego wymarzonego pstrąga. Nasza wyprawa odbyła się na górskich rzekach w Polsce i było rewelacyjnie !
XX Jubileuszowy Muchowy Puchar Warty - RelacjaXX Jubileuszowy Muchowy Puchar Warty - Relacja
2016-03-17 // czytaj cały
W dniu 12 marca 2016 r. na górskim odcinku Warty poniżej zbiornika Poraj rozegrano XX-ą jubileuszową edycję Muchowego Pucharu Warty. W zawodach, zorganizowanych przez Jurajski Salmoklub z Częstochowy, wystartowało 67 zawodników z wielu regionów Polski między innymi z : Bystrzycy Kłodzkiej, Kielc, Torunia, Ustronia, Krakowa, Myślenic, Tarnowskich Gór, Strzegomia.
Zapraszamy na Słowację  i Słowenię. Wędkuj z nami !Zapraszamy na Słowację i Słowenię. Wędkuj z nami !
2016-03-16 // czytaj cały
Najnowszy numer WW, a na jego okładce piękny pstrąg tęczowy. To już trzecie wyróżnienie tego typu.
Przy tej okazji chciał bym Was zaprosić na grupowe wyprawy - Słowenia i Słowacja.
Targi, targi - i  po targach ! Zapraszam na relację z Rybomani.Targi, targi - i po targach ! Zapraszam na relację z Rybomani.
2016-03-14 // czytaj cały
Już kolejny raz sprawdza się powiedzenie, że coś co dobre szybko się kończy. Tak było i w tym przypadku. Zorganizowane w Sosnowieckiej hali Expo Silesia targi, trafiły do kart wędkarskiej historii. Zobaczcie jak było tym razem !
OS Dunajec zimową porąOS Dunajec zimową porą
2016-02-25 // czytaj cały
Łowienie na Dunajcu należy do jednych z najbardziej ekscytujących doświadczeń muchowych. Ta rzeka skrywa mnóstwo okazowych ryb, a to wpływa na wyobraźnie wędkarzy. Są tutaj zarówno wielkie pstrągi i lipienie ale również mnóstwo ryb karpiowatych. Nigdy nie wiadomo więc co uwiesi się na wędce.
Muszkarski rok w pigułce. Zapraszam do lektury !Muszkarski rok w pigułce. Zapraszam do lektury !
2016-02-23 // czytaj cały
Rok muszkarski możemy porównać do roku pszczelego. Nie trwa on bowiem równe 12 miesięcy. Zaczyna się w chwili, gdy zima opuszcza tereny Polski, a kończy, kiedy nie ma już pszczelego pożytku na łąkach. Tak samo jest z rybami. Muchowy rok trwa tak długo, jak długo nad wodą występują owady. Zaczyna się więc na przełomie marca i kwietnia, a kończy w listopadzie....
Wiosenny rozruch !Wiosenny rozruch !
2016-02-19 // czytaj cały
Tegoroczna zimia nie należy do najostrzejszych. Nawet u nas w górach, temperatura oscyluje w granicach 0 stopni. W ciągu dnia często zdarza się, że termometr zatrzymuje się na 8-10 kresce. Tak wysoka temperatura, jak na tę porę roku wróży pobudzenie u ryb.
poprzednia « 1 2 3 [4] 5 ... 21 » następna
YouTube
instagram