Aktualności

Ostatnie dni były owocne !Ostatnie dni były owocne !
2016-06-02 // czytaj cały
W miarę stabilna pogoda oraz odpowiedni poziom rzek sprawiły, że ryby stały się aktywne na dobre. Ostatnie dni były wyjątkowo dobre jeżeli chodzi o pstrągi. Złowiliśmy naprawdę sporo ryb. Zabawa jak się patrzy !
Lesson: Fly Fishing Topic: Dry FlyLesson: Fly Fishing Topic: Dry Fly
2016-05-20 // czytaj cały
Piękna pogoda, krystalicznie czysta woda i chęci do nauki. Tym razem wraz z Louisem oraz Grzesiem wybraliśmy się nad Białkę. Cel: nauka wędkowania na suchą muchę. Mieliśmy szczęście. Aura dopisała więc i ryby dobrze współpracowały. Największa rybka dzisiejszego dnia - pstrąg potokowy 46 cm !
Fotorelacja z kilkudniowej ekspedycji po SłowacjiFotorelacja z kilkudniowej ekspedycji po Słowacji
2016-05-13 // czytaj cały
Kilka telefonów i małe przedstawienie Słowackich rzek. Potwierdzenia gotowości spłynęły od chłopaków z pomorza. Jedziemy na ryby ! Rezerwacja kwatery i licencji to już formalność. W ten właśnie spontaniczny sposób nasza wyprawa stała się faktem. A jak wszystkim wiadomo spontany są najlepsze, ale o tym przekonacie się po przeczytaniu relacji. Zapraszam !
Rybki biorą !Rybki biorą !
2016-04-27 // czytaj cały
Ostatnie dni które spędziliśmy nad górskimi rzekami, dały nam sporą ilość ładnych ryb. Poziom wody jest już stabilny a prognozy na najbliższe dni są optymistyczne. Pstrągi dostały wyraźny bodziec do żerowania.
Zarybienie rzeki Białki dwulatkiem pstrąga potokowegoZarybienie rzeki Białki dwulatkiem pstrąga potokowego
2016-04-20 // czytaj cały
Na początku działalności portalu gorskierzeki.pl zamieściliśmy krótką informację - ,,portal powstał m.in w celach odbudowy rzeki Białki". Wspólnie z członkami koła PZW Białka udało się stworzyć wspaniałe łowisko. Dziś rzeka Białka jest bez porównania bardziej rybna, a złowienie pstrąga 45cm+ staje się codziennością, co kiedyś było prawie nie do osiągnięcia. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z zarybienia.
Piękny pstrąg potokowy z naszej muchowej wyprawy !Piękny pstrąg potokowy z naszej muchowej wyprawy !
2016-04-20 // czytaj cały
Pstrąg potokowy to w mojej opinii najbardziej muchowa ryba Polski. Dlatego staje się też automatycznie bardzo poszukiwanym trofeum. Przechytrzenie szczególnie dużych okazów jest nie lada sukcesem.
Wędki muchowe - poradyWędki muchowe - porady
2016-04-13 // czytaj cały
Bardzo często dostaję maile zawierające pytania odnośnie doboru odpowiedniej wędki muchowej. Dostosowanie wędziska do naszych potrzeb jest dosyć proste. Trzeba tylko zastanowić się nad tym gdzie będziemy łowić i jaką metodą. Wszystko znajdziecie w najnowszym odcinku. Zapraszam.
Aktualne zdjęcia z Podhalańskich rzekAktualne zdjęcia z Podhalańskich rzek
2016-04-09 // czytaj cały
Wiosna nadeszła. A wraz z nią przyszedł czas na wędkarstwo muchowe. Górska rzeki bywają bardzo nieprzewidywalne w czasie wiosny. Aby trafić na moment dobrych brań musimy najpierw ustalić dzień dobrej pogody. Stany wód również ulęgają szybkim zmianom, za sprawą topniejących śniegów. Te dwa aspekty wpływają najbardziej na aktywność ryb, żyjących w górskich strumieniach.
Kolejny odcinek Jaraj się Muchówką !Kolejny odcinek Jaraj się Muchówką !
2016-04-05 // czytaj cały
Kolejny odcinek JMS jest już dostępny. Tym razem skupiliśmy się nieco na sprzęcie muchowym, a dokładnie na woderach i butach do brodzenia. Wędkarstwo muchowe to bardzo aktywna forma łowienia, warto więc zaopatrzyć się w odpowiednie wodery. Znacznie podwyższą one nasz komfort nad wodą.
Jaraj się muchówką. Zapraszamy na TV muchowe !Jaraj się muchówką. Zapraszamy na TV muchowe !
2016-03-22 // czytaj cały
Jakiś czas temu w Muszynie, powstał ciekawy projekt na temat wędkarstwa muchowego. Program pojawia się cyklicznie na antenie telewizji kablowej na terenie Muszyny i Krynicy. Pomysł godny uwagi, w który włączamy się i My. Zapraszamy do oglądania !
poprzednia « 1 2 3 [4] 5 ... 22 » następna
YouTube
instagram