Aktualności

Jak łowić na suchą muchę ?Jak łowić na suchą muchę ?
2021-02-14 // czytaj cały
Myśląc o wędkarstwie muchowym prawie zawsze w pierwszej kolejności odnosimy się do techniki zwanej suchą muchą. Jest to najbardziej charakterystyczna i z całą pewnością najbardziej klasyczna technika w wędkarstwie muchowym dlatego jest tak lubiana przez większość muszkarzy. Każdy wędkarz uczący się wędkarstwa muchowego zaczyna właśnie od suchej muchy i często zdarza się ,że większość z wędkarzy ma czasami problem z przezbrojeniem się na nimfę czy streamera.
Łowienie pstrągów na muchę w zimie i wczesną wiosnąŁowienie pstrągów na muchę w zimie i wczesną wiosną
2021-02-07 // czytaj cały
Zima to bezwątpienia okres uśpienia muchowego. Ciężko jest łowić na muchę gdy temperatura na termometrze spada znacznie poniżej zera. Przelotki marzną, muchy się nie roją a rzeka pokryta jest warstwą lodu. Wszystkie czynniki przemawiają wiec za tym, aby schować muchówki do tub i poczekać do wiosny. Ale czy aby na pewno w zimie nie da się łowić na muchę ? Przyjrzyjmy się temu bliżej.
Metoda muchowa streamer na wiosnęMetoda muchowa streamer na wiosnę
2021-02-04 // czytaj cały
Rok w wędkarstwie muchowym możemy porównać do roku pszczelego. Nie trwa on bowiem równe 12 miesięcy kalendarzowych. Zaczyna się w chwili gdy zima opuszcza tereny Polski, a kończy gdy nie ma już pożytku na łąkach. Tak samo jest z rybami. Muchowy rok trwa tak długo, jak długo nad wodą występują owady. Zaczyna się więc na przełomie marca i kwietnia a kończy w listopadzie.
Jak rozpocząć naukę łowienia na muchę ? cz.2Jak rozpocząć naukę łowienia na muchę ? cz.2
2021-02-04 // czytaj cały
W zeszłym artykule mówiłem bardziej ogólnikowo o wędkarstwie muchowym. Tym razem postaram się wam przybliżyć dokładnie, aczkolwiek w dużym skrócie bardziej dokładne aspekty nauki wędkowania na muchę. W jaki sprzęt muchowy warto zainwestować na początku ? Jak rozpocząć kręcenie sztucznych muszek ? A także gdzie rozpocząć naukę łowienia na muchę. O tym w tym tekście.
Jak rozpocząć naukę łowienia na muchę ? cz.1Jak rozpocząć naukę łowienia na muchę ? cz.1
2021-01-31 // czytaj cały
W ciągu mijających lat wędkarstwo wciąż się zmieniało. Kiedyś był to łatwy sposób na zdobywanie pożywienia a zawody wędkarskie organizowane były na martwej rybie. Dziś było by to nie do przyjęcia, a co więcej u wielu wywołało by oburzenie. Dziś wędkarstwo to jedno z najpopularniejszych hobby w Europie, a wędkarstwo muchowe uchodzi za najbardziej elitarną formę łowienia ryb. Jak więc rozpocząć naukę łowienia na muchę ?
Jak łowić lipienie na muchę ?Jak łowić lipienie na muchę ?
2020-08-23 // czytaj cały
Potocznie nazywany kardynałem, lipień to obok pstrąga potokowego główny cel muchowych wypraw. Jest to ryba bardzo czuła na wszelkie zmiany środowiskowe, więc łowisk tej ryby mamy dużo mniej niż pstrągowych. Jest też bardzo wybredny, i nie spotkamy go we wszystkich rzecznych strefach. Oprócz tego jest to ryba niesłychanie podejrzliwa co sprawia, że łowienie tego gatunku zaliczyć trzeba do wyjątkowo ciekawych. Przyjmy się mu bliżej.
Jak łowić na krótką nimfę ?Jak łowić na krótką nimfę ?
2020-08-12 // czytaj cały
Wiele osób, szczególnie tych które zaczynają przygodę z wędkarstwem muchowym pyta jaka jest najskuteczniejsza metoda muchowa. Nie we wszystkich warunkach można łowić np. na suchą lub mokrą muchę. Streamer dedykowany jest w szczególności dla wiosennych pstrągów oraz na podwyższoną wodę. Istnieje technika która sprawdzi się doskonale w każdych warunkach za wyjątkiem jezior. Poznajcie metodę krótkiej nimfy.
Zdjęcia z naszych muchowych wypraw wędkarskichZdjęcia z naszych muchowych wypraw wędkarskich
2020-08-04 // czytaj cały
U nas jak zwykle w wakacje dużo się dzieje. Sporo łowimy nad różnymi muchowymi rzekami. Ryby dobrze współpracują a pogoda dopisuje, więc można w pełni nasycić się wędkarstwem muchowym. Podsyłam zatem kilka zdjęć naszych wędkarskich wyjazdów.
Duże pstrągi potokowe z DunajcaDuże pstrągi potokowe z Dunajca
2020-04-27 // czytaj cały
Ostatnio sporo łowimy na muchowych rzekach Podhala, sezon pstrągowy rozkręcił się już na dobre. Dobre wyniki można w miarę łatwo osiągnąć na praktycznie każdej Podhalańskiej rzece. Woda jest niska i przejrzysta a pogoda dopisuje.
Wspaniała głowacica z DunajcaWspaniała głowacica z Dunajca
2019-11-03 // czytaj cały
Głowacica to symbol Dunajca, a złowienie jej to cel praktycznie wszystkich wędkarzy muchowych. Dzisiejszego poranka udało mi się szczęśliwie zaciąć i wyholować wspaniałą, grubą i zdrową głowacicę w Dunajcu o długości 92 cm. Ryba połakomiła się na dużego zielonego streamera i po krótkiej sesji wróciła w dobrej kondycji z powrotem do Dunajca. Może ktoś z was będzie miał szczęście się z nią spotkać ?
poprzednia « 1 2 [3] 4 5 ... 25 » następna
YouTube
instagram