x

Jedziemy na Słowenie w kwietniu 2023. Sprawdź szczegóły i pojedź z nami !

2022-01-25
< wróć do aktualności
Zapraszam na wyjazd do wspaniałej Słowenii, gdzie występują najpiękniejsze łowiska muchowe w Europie. Jedziemy tam specjalnie dla pstrąga marmurkowego który jest endemiczną formą pstrąga występującą jedynie w trzech krajach Europy. Jest to więc ryba bardzo rzadka i pożądana przez wszystkich wędkarzy muchowych !
Pstrąg marmurkowy potocznie nazywany przez wędkarzy marmoratą lub marmurem jest rybą endemiczną co oznacza, że występuje na ograniczonym obszarze. Najliczniej występuje w Słowenii. Złowić go można także w Bośni. Śladowe ilości występują również we Włoszech. Marmorata zaraz po głowacicy jest największą rybą łososiowatą występującą w Europejskich wodach słodkich. Jest to ryba niesłychanie waleczna zajmująca w rzece wyjątkowo trudne technicznie miejsca. Złowienie tego wspaniałego pstrąga przysparza niebywałych emocji i daję  wielką satysfakcje. Słowenia jest wspaniałym, wyjątkowo pięknym górzystym krajem. Jej rzeki są krystalicznie czyste, a populacja ryb jest niesamowicie wysoka.
Wpisując w wyszukiwarce na tej stronie słowo Słowenia możesz obejrzeć fotorelacje z naszych poprzednich wyjazdów na Słowenię. 
Poniżej więcej informacji odnośnie wycieczki:  
Słowenia 2022 - w poszukiwaniu pstrąga marmurkowego 
Wyprawa wędkarska z przewodnikiem w terminie 11-16.04.2023 ( zaraz po świętach wielkanocnych) 
4 pełne dni łowienia, 2 dni przejazdu 

Cel podróży : Jedziemy na Słowenie w okresie w którym przypadają najlepsze brania pstrąga marmurkowego. Rejon w którym będziemy łowić jest z całą pewnością najlepszym miejscem na świecie, gdzie można złowić marmoratę. W tamtejszych rzekach żyje bardzo silna i zdrowa populacja pstrąga marmurkowego, więc złowienie go nie powinno być większym problemem, nawet dla początkujących wędkarzy. Oprócz marmura możemy liczyć na brania potężnych pstrągów potokowych oraz lipieni, a także mieszanek pstrąga potokowego i marmurka. Jest też bardzo dużo pstrąga tęczowego którego można łowić bez przerwy, jeśli nie chce się szukać pstrągów marmurkowych. Będziemy łowić głownie na nimfę oraz na streamera.  


Plan wycieczki : Po przyjeździe na Słowenię załatwiamy wszystkie formalności. Rozpakowujemy się i idziemy spać. Przez kolejne 4 dni łowimy od świtu ( dla chętnych ) wracamy na śniadanie i ponownie wracamy nad rzekę i łowimy do wieczora. Najlepsze brania przypadają na wczesny ranek oraz po godzinie 15 po południu. W rzece w której będziemy łowić występują ogromne lipienie oraz potężne tęczaki nawet powyżej 80 cm, które są praktycznie nie do wyjęcia. Marmoraty występują bardzo licznie i można je obserwować z brzegu. Mniejsze sztuki są chętne do brań, natomiast większe wymagają trochę cierpliwości. Tutaj złowić można życiówkę praktycznie każdego gatunku, który pływa w rzece.  Pobyt na Słowenii na długo zapadnie każdemu w pamięci. Przepiękne łowiska oraz ogromne, dobrze widoczne z brzegu ryby sprawiają, że jest to prawdziwy muchowy raj. 
 


Podróż : Spotykamy się 11.04 (wtorek) w miejscowości Nowa Biała (okolice Nowego Targu na Podhalu) o godzinie 9 rano. W zależności od ilości uczestników jedziemy jednym samochodem bądź dwoma. Ta kwestia będzie ustalona dokładnie bliżej terminu. Czas podroży około 9-10 godzin, musimy przejechać całą Słowację oraz Austrię, będziemy przejeżdżać przez stolicę Słowenii Lublane. Powrót do Polski w dniu 16.04 (niedziela) o godzinie 7.30 zaraz po śniadaniu. Na Podhalu powinniśmy być około 19.00   Zakwaterowanie : Mieszkamy w pokojach jedno, bądź dwu osobowych. Do łowiska mamy około 100 metrów. Wyżywienie : Śniadanie w formie Szwedzkiego stołu rano od 7:00 do 9.00. Obiadokolacja (dwa dania + deser) około 17 lub 18.  Opieka podczas wyjazdu: przewodnik Przemysław Półtorak
Aby uzyskać szczegółowe informacje związane z wycieczką na Słowenię zapraszam do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego na tej stronie, lub poprzez  e-mail: gorskierzeki@gmail.com  lub telefonicznie: +48 512 619 452 

wróć na górę