x

Nauka łowienia ryb dla dzieci

2021-04-04
< wróć do aktualności
Wczesną wiosną zorganizowaliśmy naukę łowienia ryb na muchę dla dwóch młodych chłopaków. Dla nich była to pierwsza możliwość odbycia kursu wędkarskiego nad górską rzeką. Odwiedziliśmy Biały Dunajec gdzie mocno padał śnieg i było bardzo zimno, a także Białkę która również jest trudna technicznie. Kursanci uczący się łowić na muchę wykazali się jednak dużym samozaparciem i mocno skupili się podczas nauki łowienia na muche. Dlatego wszytko przebiegło bardzo sprawnie a tym samym zwiedziliśmy spory odcinek rzeki gdzie moża uczuć się łowić muchę.


Nauka łowienia ryb na muchę jest u nas organizowana już od wielu lat. Stworzyliśmy swój własny i autorski system szkolenia wędkarskiego dla dzieci który opiera się zarówno o praktykę wędkarską ale również oczywiście o teorię. Za każdym radem kiedy uczymy łowić ryby dzieci ale również młodzież czy dorosłe osoby opieramy się w pierwszej kolejności o przekazanie najistotniejszych informacji które pozwolą na zrozumienie wędkarstwa muchowego, oraz szybką naukę łowienia ryb na sztuczną muchę. 
Tym razem łowiliśmy w dość nie sprzyjających warunkach ponieważ rzeka oraz ryby w niej żyjące dopiero budzą się do życia. Ćwiczyliśmy łowienie ryb na nimfę oraz na mokrą muchę i streamera. Kurs wędkarski odbył się  nad Białką oraz nad Białym Dunajcem. Jest początek sezonu dlatego zapraszamy wszystkich chętnych na profesjonalną naukę łowienia ryb na muchę jak również na wyprawy wędkarskie dla doświadczonych wędkarzy !
Na naszych kursach wędkarskich dla dzieci przykładamy szczególną uwagę do: - poprawnego posługiwaniu się wędką muchową. Nauką rzutów wędką muchową - poprawnego ustawiania się w rzece tak aby nauczyć się podejść do ryby żeby jej nie spłoszyć - uczymy się brodzić w dzikiej górskiej rzece - uczymy łowić na muchę nawet w warunkach które są nie sprzyjające i trudne - przykładamy szczególną uwagę do bezpieczeństwa. Przewodnik posiada certyfikat ratownika wodnego oraz szkolenia udzielania pierwszej pomocy - uczymy łowić na muchę takie gatunki ryb jak pstrąg, lipień, kleń czy pstrąg tęczowy, a także wiele innych gatunków ryb 
Zapraszamy więc dzieci oraz młodzież na profesjonalną naukę łowienia ryb na muchę pod okiem doświadczonego instruktora muchowego !
wróć na górę