Kurs muchowy podczas słonecznej pogody !

2021-06-10 //Wstecz
Kurs muchowy podczas słonecznej pogody !W minione dni zorganizowaliśmy kolejny kurs muchowy. Nauka wędkarstwa muchowego odbyła się na rzece Białce w bardzo urokliwej scenerii. Odwiedziliśmy wiele zakątków rzeki Białki a za plecami cały czas towarzyszyły nam Tatry !

Minione dni na Podhalu były bardzo przyjemne i słoneczne. Rzeki górskie wyraźnie się już ustabilizowały po bardzo nieprzewidywalnej wiośnie oraz roztopach w górach. Dlatego też życie w rzekach nabrało rozpędu i ryby zaczęły być aktywne. Tym razem gościliśmy wędkarza pochodzącego z Włoch, który przyjechał do nas aby nauczyć się łowić na muchę w bystrych rzekach. We Włoszech u siebie ma dokładnie takie same z tym, że płynące przez Alpy. Chciał więc dowiedzieć w jaki sposób łowić ryby w takich miejscach. Dlatego przemierzyliśmy wspólnie wiele kilometrów rzeki Białki, tak aby Pan Carl mógł dowiedzieć się jak najwięcej o wędkarstwu muchowym. Skuliśmy się najbardziej na metodzie zwanej mokra mucha oraz na metodzie krótkiej nimfy. Przez trzy dni podążaliśmy brzegiem dzikiej górskiej rzeki i łowiliśmy piękne pstrągi potokowe. Kurs muchowy nad Bialka


Jak widać podczas naszego kursu muchowego zwiedziliśmy najróżniejsze zakątki rzeki Białki. Mieliśmy możliwość łowienia ryb na muchę w miejscach bardzo trudnych technicznie oraz na spokojnie płynących płaniach, gdzie pstrągi zbierały muchy z powierzchni wody. Poziom wody oraz jej przejrzystość były idealne dlatego pstrągi potokowe bardzo chętnie pobierały muchy. W przeciągu trzech dni złowiliśmy ich kilkadziesiąt na muchę. Sezon muchowy trwa w pełni dlatego zapraszamy serdecznie na naukę wędkarstwa muchowego !


GORSKIE RZEKI NAUKA WEDKARSTWA MUCHOWEGO 

YouTube
instagram