x

Górskie Rzeki

Gorskierzeki.pl to blog który powstał specjalnie dla miłośników wędkarstwa muchowego. Nie musisz być wybitnym wędkarzem aby spróbować swoich sił z wędką muchową. Ważne, że wędkarstwo muchowe jest dla ciebie czymś równie ważnym co dla nas. Naszą stronę kierujemy do pasjonatów wędkarstwa którzy nie maja czasu na poznawanie rzeki z każdym kolejnym wyjazdem. Dostaniesz od nas najlepsze sprawdzane od wielu lat muchy, najskuteczniejsze na danym odcinku rzeki. Najlepsze miejsca w których na każdej wyprawie można liczyć na naprawdę grubego pstrąga. A także profesjonalną opiekę naszego przewodnika wędkarskiego, który zaprowadzi cię na swoje bankowe miejsca. Nie martw się zakwaterowaniem, licencjami czy dojazdem nad rzekę, po prostu zadzwoń !

Przemysław Półtorak - przewodnik wędkarski, osoba działająca na rzecz odbudowy południowych rzek Polski.


Zna Nowosądeckie rzeki i zwyczaje tutejszych ryb jak mało kto. Studiował na Małopolskiej Szkole Wyższej na kierunku Turystyki. Napisał pracę dyplomową na temat turystyki wędkarskiej w Polsce, za co ukończył studia z wyróżnieniem. Przewodnictwem wędkarskim oraz nauką wędkarstwa muchowego zajmuje się od przeszło 13 lat. Współpracuje m.in z profesjonalnym biurem turystyki wędkarskiej Aspius Pro Fishing oraz z renomowanym Angielskim producentem sprzętu wędkarskiego HARDY. Współpracuje z największym Polskim pismem dla wędkarzy - Wiadomości Wędkarskie, redagując artykuły oraz tworząc relacje. Wystąpił również w kilku odcinkach programu Jurka Biedrzyckiego - Taaaka Ryba, emitowanego przez Polsat Play. Przez kilka lat startował także w najważniejszej muchowej lidze w Polsce, czyli w zawodach Grand Prix Polski w wędkarstwie muchowym. Często organizuje wyprawy do Austrii, a także na Słowację łowiąc potężne pstrągi tęczowe. Słowenię odwiedza w poszukiwaniu pstrąga marmurkowego, gdzie występuje najliczniej na świecie. Współdziała także z wieloma znanymi fly tierami w Polsce. Wędkarstwo muchowe uprawia od dziecka, stawiając swoje pierwsze kroki na rzece Białce, gdzie łowi po dziś dzień. Pod jego opieką  poznasz wędkarstwo muchowe od podszewki. Obserwuj stronę gorskierzeki.pl gdzie na bieżąco zamieszczane są relacje z jego wypraw.
 

Dlaczego wybrać akurat przewodnika wędkarskiego z formacji gorskierzeki.pl ? Na to pytanie znajdziesz odpowiedz poniżej.


Jakie jest nasze założenie ?
Gorskierzeki.pl ma na celu promocję południowych rzek Polski nie tylko na szczeblu ogólnopolskim ale również jako rzeki atrakcyjne poza granicami naszego kraju. Oczywiście ruch turystyczny związany z wędkarstwem muchowym w ostatnich latach przeżywa wyraźny rozkwit to też Polska powinna zaprezentować swoje walory turystyczne w tej kwestii. 

Czy działamy tylko dla własnych korzyści ?
Zdecydowanie nie. Gorskierzeki.pl docelowo ma stać się nie tylko portalem dla poszukujących wypraw wędkarskich ale również jako promocja pięknego sportu jakim jest fly fishing. Dodatkowo strona ma za zadanie krzewienie w polskim społeczeństwie wędkarzy etycznych zasad łowienia a także korzyści jakie płyną z tego rodzaju restrykcji. Rzeką jaka zasługuje w naszym odczuciu na największą pomoc jest przepiękna rzeka płynąca przez granicę spisko-podhalańska mianowicie rzeka Białka. To między innymi dla odbudowy tej rzeki powstał portal gorskierzeki.pl 

Przecież wiem gdzie płynie Dunajec więc po co mi przewodnik ?
Bardzo dobrze że wiesz gdzie udać się na ryby. Pamiętaj jednak o tym że wędkarstwo muchowe jest obszerną dziedziną oraz, że rzeka jest nieprzewidywalna i nie możesz jej poznać będąc kilka razy w roku na rybach.  Tutejsze ryby także zmieniają upodobania więc coraz ciężej je przechytrzyć. Z całą pewnością chciał byś poznać najciekawsze dołki na rzece. Nasz przewodnik wędkarski wytłumaczy ci wszystko w przeciągu paru godzin. Jesteśmy po to by pokazać tobie wszystko co powinieneś wiedzieć nad wodą.

Czy opłaca się przyjeżdżać na nasze wyprawy wędkarskie ?
Bez wątpienia tak. Jeżeli interesujesz się wędkarstwem muchowym na pewno wiesz że wody okręgu PZW Nowy Sącz to jedne z najlepszych rejonów w Polsce do uprawiania fly fishing -u. Nie tylko osławiony przez wszystkich Dunajec ma zapewnić ci piękne doznania estetyczno-sportowe. Zobaczysz inne rzeki w najlepszym wydaniu jakie nie zapewni ci żadny inny przewodnik muchowy. Możesz być tego pewien. Gwarantujemy 100% satysfakcji.


Czy dysponujemy odpowiednią wiedza zdolną przekazać nie tylko początkującym wędkarzom ?
Nasza organizacja zrzesza najlepszych wędkarzy muchowych nie tylko z Podhala ale również z innych miejsc Polski. To ludzie którzy mogą pochwalić się wysokimi osiągnięciami w sportowej rywalizacji m.in. Grand Prix Polski oraz różnego rodzaju mistrzostwach. Od wielu lat staramy się także upowszechnić regułę catch, make a picture and release czyli złów, zrób zdjęcie i wypuść. Naszym zdaniem zrozumienie tej zasady przez wędkarzy to klucz do sukcesu w wędkarskiej Polsce. Nie musisz się martwic o opiekę podczas wyprawy bowiem gwarantujemy ci to że dostaniesz obszerna wiedzę w pigułce która umożliwi ci rozwój w tym hobby. Bezpieczeństwo podczas naszych wyjazdów jest u nas priorytetem a więc bez problemu będziesz mógł zrelaksować się nad wodą. Przewodnik ma dyplom ratownika wodnego oraz certyfikat udzielania pierwszej pomocy.

A co z zakwaterowaniem, licencjami, wyżywieniem i dojazdami ?
Nie martw się ! Wszystko już zaplanowaliśmy. Otrzymasz na maila wszystkie niezbędne materiały łącznie z mapami dojazdu do naszej bazy. Jesteśmy po to byś mógł czuć się komfortowo nad rzeką. Jesteśmy po to by zaszczepić w tobie miłość do fly fishing -u.

A jeśli stany wód nie pozwolą na satysfakcję z wędkowania ?
To też może się zdążyć. Niestety nie mamy wpływu na warunki atmosferyczne. Ale musisz wiedzieć jedno. Gorskierzeki.pl to ekipa ludzi rozważnych na których na pewno się nie zawiedziesz. Pojedziemy w miejsca, nie koniecznie w Polsce, gdzie wędkarski urlop na pewno się uda !

Dlaczego wybrać akurat Was ?
Gorskierzeki.pl to portal, który jako pierwszy w Polsce stworzył możliwość wypraw wędkarskich tylko i wyłącznie dla wędkarzy muchowych. Wieloletnie doświadczenie w oprowadzaniu wędkarzy po górskich rzekach oraz obszerna wiedza zbierana od wielu wielu lat nad wodą to klucz do sukcesu, który staramy się przekazać naszym gościom na każdej z naszych muchowych wypraw. Portal gorskierzeki.pl tworzą ludzie którzy nie łowią sporadycznie co weekend. To ludzie z pasja którzy wychowali się nad brzegami górskich rzek i znają je jak własną kieszeń. Te niepodważalne dowody na znajomość nie tylko łowiska ale i całej okolicy dadzą ci pewność, że masz do czynienia z prawdziwymi profesjonalistami. 

Czy potrzebujesz jeszcze jakiejś informacji ? Oczywiście, nie ma najmniejszego problemu.
W zakładce kontakt masz nasze wszystkie dane. To pozwoli ci uświadomić sobie że jesteśmy normalnymi, zaufanymi ludźmi. Jeżeli masz jakieś pytania nie koniecznie związane z wyprawami wędkarskimi napisz a na pewno dostaniesz odpowiedz. Doradztwo sprzętowe, wskazówki w sporządzaniu sztucznych much, informacje pogodowe. To wszystko dla ciebie. 

Chyba nie potrzebujesz więcej zapewnień. Ta strona sama w sobie jest gwarancją udanych łowów. Wystarczy spojrzeć na nasze fotografie. Są one autentyczne, wykonywane osobiście. Jeżeli nadal wątpisz w nasze możliwości przyjedź a szybko zmienisz zdanie.

Wędkarstwo muchowe profesjonalnie !

wróć na górę