Wyprawy grupowe


Wędkarskie wyprawy muchowe dla grup

 

Doskonale zdajemy sobie sprawę że wędkarski urlop należy planować ze sporym wyprzedzeniem. Dlatego właśnie dlatego powstała możliwość umówienia się na wyprawy grupowe dużo wcześniej. Wyprawy grupowe będą się odbywać w każdym miesiącu o wyznaczonej wcześniej dacie. Gorskierzeki.pl proponuje spotkania nad wodą dla grup do 4 osób, na wybrane przez nas najlepsze łowiska, w danym okresie roku.

Wszelkie pytania należy składać na e-mail gorskierzeki@gmail.com lub telefonicznie +48512619452

W czasie każdego wyjazdu pomagamy zorganizować:
- dojazd na łowisko (odbieramy osoby z umówionego miejsca o umówionej porze po skończonym łowieniu odstawiamy klienta na kwaterę
- przewodnictwo wędkarskie
- doradztwo sprzętowe
- dla mniej doświadczonych nauka łowienia różnymi metodami (sposoby rzutów, podanie przynęty, dobór przynęt, odszukanie domniemanych stanowisk ryb,  opisy łowisk)
- przez cały czas trwania imprezy-fotografowanie
- nauka wiązania much
- ewentualny posiłek nad wodą typu ognisko
 
 
 
 
Gorskierzeki.pl jako jedna z nielicznych organizacji w Polsce dysponuje profesjonalną muchową bazą wędkarską znajdującą się w Nowej Białej. W czasie każdej z imprez wraz z gospodarzem naszego obiektu prowadzić będziemy warsztaty muchowe związane z produkcją sztucznych much oraz doborem odpowiedniego sprzętu. Dodatkowo oprócz spraw typowo wędkarskich na podwórku jest możliwość spędzenia przyjemnych chwil przy rozpalonym grillu.
 

KWIECIEŃ

Marzec oraz kwiecień to miesiące w których mamy możliwość złowienia największych pstrągów. Ryby w tym okresie nie są jeszcze tak ostrożne jak w okresach późnej wiosny więc mamy ułatwione zadanie. Możemy liczyć na bardzo częste brania pstrągów.

MAJ
W Maju możemy już spotkać liczne rójki owadów, pstrągi zregenerowały już swoje siły po długiej zimie. Stają się już znacznie bardziej ostrożne więc każda nawet nie wielka zdobycz przyniesie wiele radości. Nastawiamy się głównie na łowienie metodą nimfy jak również mokrej muchy. Dunajec w maju potrafi obdarzyć naprawdę wielkim pstrągiem !

CZERWIEC
Nastał czerwiec, a więc jeden z najlepszych miesięcy w roku dla muszkarzy. Tym razem zapraszamy Was na dwie przemyślane wyprawy wędkarskie na poniższe łowiska. Jeżeli jesteś amatorem delikatnego łowienia na sucha muchę musisz zobaczyć Czarny Dunajec i jego przepiękne lipienie. Druga wyprawa to wyjazd nad Dunajec do Sromowiec bądź na odcinek specjalny - OS Dunajec. To wyprawa która na 100 procent przyniesie pół metrowe pstrągi. Jeżeli chcesz poczuć moc pstrągów to w tym okresie masz na to najlepszą szansę !

LIPIEC

Dokładnie tak samo jak w czerwcu udajemy się na odcinek specjalny - OS Dunajec . Szukamy największych pstrągów niewielkimi streamerami oraz nimfami. W lipcu ryby są już bardziej ostrożne więc złowienie największych pstrągów będzie od Nas wymagało sporo wysiłku. Nasz przewodnik wędkarski przygotował już najlepsze miescówki na których zawsze łowi ogromne pstrągi. Miłośnicy fotografii będą zachwyceni pięknem koloru ryb. Będzie na co popatrzeć !
 
SIERPIEŃ OSTATKI PSTRĄGOWE
 
Jako że sierpień to ostatni miesiąc w którym wolno łowić pstrągi planujemy wykorzystać ten czas intensywnie nad wodą. Udajemy się nad OS Dunajec raz na pozostałe odcinki Dunajca. Łowimy głównie pstrągi potokowe ale również lipienie i ogromne klenie. Przewodnik wędkarski będzie miał przygotowane dla was odpowiednie przynęty na każdą z wymienionych ryb. Zapraszamy na wielkie sierpniowe łowy !

WRZESIEŃ

Od 1 września mamy zakaz połowu pstrąga,  a wiec skupimy się tym razem na lipieniach jako głównej zdobyczy na wyprawach. Lipienie upodobały sobie niewielkie nimfy zwane przez wędkarzy ,,pedałkami" oraz miniaturowe suche muchy a więc i zestaw będzie musiał być bardziej delikatny. Łowienie lipieni jest bardzo ekscytujące. Woda w okresie wczesnej jesieni jest zazwyczaj niska oraz bardzo dobrze przejrzysta. Często nad wodą łowi się na tzw. wypatrzonego czyli pod nos ryby która znakomicie widać w wodzie podsuwamy przynętę. To bardzo widowiskowa forma łowienia, która sprawia że niektórzy polubią lipienie jeszcze bardziej niż pstrągi. Niezbędne będą wiec dobre polaroidy które pozwolą lepiej obserwować dno rzeki. Do państwa dyspozycji trzy lipieniowe wyprawy w tym miesiacu na których jak zawsze nie zabraknie wrażeń !

 
PAŹDZIERNIK
 
Powoli kończy się sezon wędkarski, mamy dla Was jeszcze jedną wyprawę grupową na początku miesiąca. Postanowiliśmy ustalić termin na początku października aby nie deptać gniazd tarłowych pstrągów które właśnie teraz będą odbywać tarło.
  
LISTOPAD

Nastał listopad. Pstrągi i lipienie zostawmy w końcu w spokoju. Teraz nadeszła pora na naprawdę poważnego przeciwnika. Głowacica bo o niej mowa upodobała sobie ostatnie miesiące w roku na intensywne żerowanie. Kto miał przyjemność powalczyć z tą rybą wie, że wyciągnięcie dużej sztuki z rwącego koryta Dunajca nie jest łatwym zadaniem. Potrzeba solidnego sprzętu, mocnych haków i co najważniejsze sporego doświadczenia. Dla marzących o tej królewskiej rybie stworzyliśmy specjalną ofertę. Postaramy się zabrać klientów na tajemne żerowiska tych ryb, o których wie niewielu.
Zapraszamy na ekskluzywne wyprawy dwu osobowe nad dolny Dunajec !
 
Jako, że polowanie na głowacicę jest dość ekstremalną formą łowienia wyprawy potrwają dwa dni !
 
I tak kończy się wędkarski rok w górach. Teraz przyjdzie nam czekać parę miesięcy zanim znów rozłożymy nasze wędki nad rzekami południowej Polski.Wszystkie zdjęcia z wypraw będą na bieżąco zamieszczane na naszej stronie internetowej.  Mamy nadzieję, że trafiliśmy w Wasze wędkarskie gusta. Fly Fishing dla wszystkich !
 
Już teraz zapraszamy na muchowe wyprawy wędkarskie z naszym przewodnikiem !

Wędkarstwo muchowe, imprezy wędkarskie, licencje, przewodnik wędkarski - wszystko w jednym miejscu !

YouTube
instagram