Aktualności

Targi, targi - i  po targach ! Zapraszam na relację z Rybomani.Targi, targi - i po targach ! Zapraszam na relację z Rybomani.
2016-03-14 // czytaj cały
Już kolejny raz sprawdza się powiedzenie, że coś co dobre szybko się kończy. Tak było i w tym przypadku. Zorganizowane w Sosnowieckiej hali Expo Silesia targi, trafiły do kart wędkarskiej historii. Zobaczcie jak było tym razem !
OS Dunajec zimową porąOS Dunajec zimową porą
2016-02-25 // czytaj cały
Łowienie na Dunajcu należy do jednych z najbardziej ekscytujących doświadczeń muchowych. Ta rzeka skrywa mnóstwo okazowych ryb, a to wpływa na wyobraźnie wędkarzy. Są tutaj zarówno wielkie pstrągi i lipienie ale również mnóstwo ryb karpiowatych. Nigdy nie wiadomo więc co uwiesi się na wędce.
Muszkarski rok w pigułce. Zapraszam do lektury !Muszkarski rok w pigułce. Zapraszam do lektury !
2016-02-23 // czytaj cały
Rok muszkarski możemy porównać do roku pszczelego. Nie trwa on bowiem równe 12 miesięcy. Zaczyna się w chwili, gdy zima opuszcza tereny Polski, a kończy, kiedy nie ma już pszczelego pożytku na łąkach. Tak samo jest z rybami. Muchowy rok trwa tak długo, jak długo nad wodą występują owady. Zaczyna się więc na przełomie marca i kwietnia, a kończy w listopadzie....
Wiosenny rozruch !Wiosenny rozruch !
2016-02-19 // czytaj cały
Tegoroczna zimia nie należy do najostrzejszych. Nawet u nas w górach, temperatura oscyluje w granicach 0 stopni. W ciągu dnia często zdarza się, że termometr zatrzymuje się na 8-10 kresce. Tak wysoka temperatura, jak na tę porę roku wróży pobudzenie u ryb.
Rozpoczęcie sezonu pstrągowego z GrzesiemRozpoczęcie sezonu pstrągowego z Grzesiem
2016-01-31 // czytaj cały
Styczeń to pierwszy miesiąc w którym możemy łowić pstrągi potokowe po ich okresie ochronnym. W tym roku otwarliśmy sezon z młodym wędkarzem. Grzesiu ma 11 lat i była to jego pierwsza przygoda z wędka muchową !
Grudniowa panorama Słowackich TatrGrudniowa panorama Słowackich Tatr
2015-12-11 // czytaj cały
A teraz nieco z innej beczki. Górskie nie rzeki, a widoki. Słowackie Tatry w najpiękniejszym wydaniu widziane z Polskiej strony, można zobaczyć w miejscowości Łapszanka. Kto jeszcze nie wie gdzie znajduje się ta niewielka malownicza miejscowość, położona na Polskim Spiszu powinien koniecznie uzupełnić wiadomości.
Lipienie z BiałkiLipienie z Białki
2015-11-21 // czytaj cały
Dzisiejsza noc na Podhalu była bardzo zimna. Rankiem na dworze zastaliśmy około 10 cm śniegu. Okazało się jednak, że taka pogoda bardzo odpowiada lipieniom. Kilka ładnych ryb, parę kilometrów wędkarskiego spaceru. Aktywny i udany dzień !
Jesienna wyprawa nad San. Fotorelacja i zdjęcia podwodne !Jesienna wyprawa nad San. Fotorelacja i zdjęcia podwodne !
2015-11-08 // czytaj cały
Wyprawa na lipienie w Bieszczady już długo chodziła mi po głowie. San to z całą pewnością najlepsza lipieniowa woda w Polsce, a listopad to szczyt sezonu lipieniowego. Dwa telefony zadecydowały, że jedziemy. Andrzej i Jasiu wykazali gotowość bojową. Ruszamy nad San !
Trwa tarło pstrąga potokowego !Trwa tarło pstrąga potokowego !
2015-10-30 // czytaj cały
Jesień to pora kiedy cykl życia pstrąga potokowego zatacza koło. To właśnie teraz na przełomie października i listopada pstrągi wychodzą ze swoich kryjówek i kierują się w górę rzeki. Tam zbudują gniazda tarłowe, gdzie złożą ikrę. W pogoni za jedną samicą może kierować się nawet kilkanaście samców ! To przepiękny spektakl. Każdy miłośnik dzikiej przyrody powinien zobaczyć to na własne oczy.
XXII Międzynarodowy Puchar GłowatkiXXII Międzynarodowy Puchar Głowatki
2015-10-28 // czytaj cały
Za nami kolejna edycja imprezy Krakowskiego Klubu Głowatka. Jak co roku miłośnicy głowacicy spotkali się w hotelu Nad Przełomem, u bram Pienińskiego Parku Narodowego. Pogoda tego roku nie była wymarzona. Czego jednak wymagać skoro jesteśmy praktycznie w górach. Pieniny bowiem są chyba najbardziej urokliwym pasmem górskim w czasie jesiennych dni. Ilość kolorów jakie przybierają tamtejsze klony, jawory czy dęby jest wręcz niezliczona. Zapraszam na relację z pucharu głowatki organizowanego w bajecznej scenerii.
YouTube
instagram