Aktualności

Rozpoczęcie sezonu pstrągowego z GrzesiemRozpoczęcie sezonu pstrągowego z Grzesiem
2016-01-31 // czytaj cały
Styczeń to pierwszy miesiąc w którym możemy łowić pstrągi potokowe po ich okresie ochronnym. W tym roku otwarliśmy sezon z młodym wędkarzem. Grzesiu ma 11 lat i była to jego pierwsza przygoda z wędka muchową !
Grudniowa panorama Słowackich TatrGrudniowa panorama Słowackich Tatr
2015-12-11 // czytaj cały
A teraz nieco z innej beczki. Górskie nie rzeki, a widoki. Słowackie Tatry w najpiękniejszym wydaniu widziane z Polskiej strony, można zobaczyć w miejscowości Łapszanka. Kto jeszcze nie wie gdzie znajduje się ta niewielka malownicza miejscowość, położona na Polskim Spiszu powinien koniecznie uzupełnić wiadomości.
Lipienie z BiałkiLipienie z Białki
2015-11-21 // czytaj cały
Dzisiejsza noc na Podhalu była bardzo zimna. Rankiem na dworze zastaliśmy około 10 cm śniegu. Okazało się jednak, że taka pogoda bardzo odpowiada lipieniom. Kilka ładnych ryb, parę kilometrów wędkarskiego spaceru. Aktywny i udany dzień !
Jesienna wyprawa nad San. Fotorelacja i zdjęcia podwodne !Jesienna wyprawa nad San. Fotorelacja i zdjęcia podwodne !
2015-11-08 // czytaj cały
Wyprawa na lipienie w Bieszczady już długo chodziła mi po głowie. San to z całą pewnością najlepsza lipieniowa woda w Polsce, a listopad to szczyt sezonu lipieniowego. Dwa telefony zadecydowały, że jedziemy. Andrzej i Jasiu wykazali gotowość bojową. Ruszamy nad San !
Trwa tarło pstrąga potokowego !Trwa tarło pstrąga potokowego !
2015-10-30 // czytaj cały
Jesień to pora kiedy cykl życia pstrąga potokowego zatacza koło. To właśnie teraz na przełomie października i listopada pstrągi wychodzą ze swoich kryjówek i kierują się w górę rzeki. Tam zbudują gniazda tarłowe, gdzie złożą ikrę. W pogoni za jedną samicą może kierować się nawet kilkanaście samców ! To przepiękny spektakl. Każdy miłośnik dzikiej przyrody powinien zobaczyć to na własne oczy.
XXII Międzynarodowy Puchar GłowatkiXXII Międzynarodowy Puchar Głowatki
2015-10-28 // czytaj cały
Za nami kolejna edycja imprezy Krakowskiego Klubu Głowatka. Jak co roku miłośnicy głowacicy spotkali się w hotelu Nad Przełomem, u bram Pienińskiego Parku Narodowego. Pogoda tego roku nie była wymarzona. Czego jednak wymagać skoro jesteśmy praktycznie w górach. Pieniny bowiem są chyba najbardziej urokliwym pasmem górskim w czasie jesiennych dni. Ilość kolorów jakie przybierają tamtejsze klony, jawory czy dęby jest wręcz niezliczona. Zapraszam na relację z pucharu głowatki organizowanego w bajecznej scenerii.
Odcinek Taaakiej Ryby z Czarnego Dunajca już dostępny !Odcinek Taaakiej Ryby z Czarnego Dunajca już dostępny !
2015-10-19 // czytaj cały
Dwa tygodnie temu odcinek Taaakiej Ryby kręcony nad Czarnym Dunajcem miał swoją premierę w Polsat Play. Dziś możecie zobaczyć ten odcinek na platformie telewizji internetowej ipla.tv za darmo ! Zapraszam na kolejny odcinek Taaakiej Ryby z udziałem górskich rzek.
Nasza kolejna wyprawa wędkarska. Białka oraz OS DunajecNasza kolejna wyprawa wędkarska. Białka oraz OS Dunajec
2015-10-15 // czytaj cały
Tym razem wraz z Tomkiem oraz Darkiem wybraliśmy się nad Dunajec w poszukiwaniu lipieni. Kolejne dni spędziliśmy nad rzeką Białką gdzie nie tylko łowiliśmy ryby ale też znaleźliśmy trochę grzybów. Zapraszam na fotorelację w jesiennej scenerii !
Zarybienie rzeki BiałkiZarybienie rzeki Białki
2015-09-18 // czytaj cały
Tym razem do Białki powędrowało 8000 sztuk pstrąga potokowego. W zeszłym tygodniu rybostan tej rzeki zasiliło natomiast 6000 sztuk lipienia. Miejmy nadzieje, że za kilka lat te niewielkie rybki sprawią dużo radości wędkarzom !
Mamy kolejną okładkę WW !Mamy kolejną okładkę WW !
2015-09-17 // czytaj cały
Dwa miesiące i już druga okładka, w największym miesięczniku wędkarskim w Polsce !!! Tym razem na okładce wylądował kapitalny okaz lipienia. W środku znajdziecie tekst pod tytułem - ,,Na muchowym polu bitwy ". Oczywiście o lipieniach. Zapraszam !
YouTube
instagram