Aktualności

Dwa życiowe pstrągi na jednej wyprawie wędkarskiej. Zobaczcie sami !Dwa życiowe pstrągi na jednej wyprawie wędkarskiej. Zobaczcie sami !
2013-08-12 // czytaj cały
Co skłania wszystkich wędkarzy muchowych do dalekich podróży po najdzikszych zakątkach świata ? Oczywiście chęć złowienia ogromnych pstrągów. Filmy muchowe takie jak ,,Once in a Blue Moon" tylko pobudzają wędkarską wyobraźnię. Moim zdaniem nie trzeba podróżować jednak aż tak daleko, w poszukiwaniu swojego wymarzonego pstrąga. Nasza wyprawa odbyła się na górskich rzekach w Polsce i było rewelacyjnie !
XX Jubileuszowy Muchowy Puchar Warty - RelacjaXX Jubileuszowy Muchowy Puchar Warty - Relacja
2016-03-17 // czytaj cały
W dniu 12 marca 2016 r. na górskim odcinku Warty poniżej zbiornika Poraj rozegrano XX-ą jubileuszową edycję Muchowego Pucharu Warty. W zawodach, zorganizowanych przez Jurajski Salmoklub z Częstochowy, wystartowało 67 zawodników z wielu regionów Polski między innymi z : Bystrzycy Kłodzkiej, Kielc, Torunia, Ustronia, Krakowa, Myślenic, Tarnowskich Gór, Strzegomia.
Zapraszamy na Słowację  i Słowenię. Wędkuj z nami !Zapraszamy na Słowację i Słowenię. Wędkuj z nami !
2016-03-16 // czytaj cały
Najnowszy numer WW, a na jego okładce piękny pstrąg tęczowy. To już trzecie wyróżnienie tego typu.
Przy tej okazji chciał bym Was zaprosić na grupowe wyprawy - Słowenia i Słowacja.
Targi, targi - i  po targach ! Zapraszam na relację z Rybomani.Targi, targi - i po targach ! Zapraszam na relację z Rybomani.
2016-03-14 // czytaj cały
Już kolejny raz sprawdza się powiedzenie, że coś co dobre szybko się kończy. Tak było i w tym przypadku. Zorganizowane w Sosnowieckiej hali Expo Silesia targi, trafiły do kart wędkarskiej historii. Zobaczcie jak było tym razem !
OS Dunajec zimową porąOS Dunajec zimową porą
2016-02-25 // czytaj cały
Łowienie na Dunajcu należy do jednych z najbardziej ekscytujących doświadczeń muchowych. Ta rzeka skrywa mnóstwo okazowych ryb, a to wpływa na wyobraźnie wędkarzy. Są tutaj zarówno wielkie pstrągi i lipienie ale również mnóstwo ryb karpiowatych. Nigdy nie wiadomo więc co uwiesi się na wędce.
Muszkarski rok w pigułce. Zapraszam do lektury !Muszkarski rok w pigułce. Zapraszam do lektury !
2016-02-23 // czytaj cały
Rok muszkarski możemy porównać do roku pszczelego. Nie trwa on bowiem równe 12 miesięcy. Zaczyna się w chwili, gdy zima opuszcza tereny Polski, a kończy, kiedy nie ma już pszczelego pożytku na łąkach. Tak samo jest z rybami. Muchowy rok trwa tak długo, jak długo nad wodą występują owady. Zaczyna się więc na przełomie marca i kwietnia, a kończy w listopadzie....
Wiosenny rozruch !Wiosenny rozruch !
2016-02-19 // czytaj cały
Tegoroczna zimia nie należy do najostrzejszych. Nawet u nas w górach, temperatura oscyluje w granicach 0 stopni. W ciągu dnia często zdarza się, że termometr zatrzymuje się na 8-10 kresce. Tak wysoka temperatura, jak na tę porę roku wróży pobudzenie u ryb.
Rozpoczęcie sezonu pstrągowego z GrzesiemRozpoczęcie sezonu pstrągowego z Grzesiem
2016-01-31 // czytaj cały
Styczeń to pierwszy miesiąc w którym możemy łowić pstrągi potokowe po ich okresie ochronnym. W tym roku otwarliśmy sezon z młodym wędkarzem. Grzesiu ma 11 lat i była to jego pierwsza przygoda z wędka muchową !
Grudniowa panorama Słowackich TatrGrudniowa panorama Słowackich Tatr
2015-12-11 // czytaj cały
A teraz nieco z innej beczki. Górskie nie rzeki, a widoki. Słowackie Tatry w najpiękniejszym wydaniu widziane z Polskiej strony, można zobaczyć w miejscowości Łapszanka. Kto jeszcze nie wie gdzie znajduje się ta niewielka malownicza miejscowość, położona na Polskim Spiszu powinien koniecznie uzupełnić wiadomości.
Lipienie z BiałkiLipienie z Białki
2015-11-21 // czytaj cały
Dzisiejsza noc na Podhalu była bardzo zimna. Rankiem na dworze zastaliśmy około 10 cm śniegu. Okazało się jednak, że taka pogoda bardzo odpowiada lipieniom. Kilka ładnych ryb, parę kilometrów wędkarskiego spaceru. Aktywny i udany dzień !
YouTube
instagram