Aktualności

Jak dostosować wędkę do poszczególnej techniki muchowej ? - VIDEOJak dostosować wędkę do poszczególnej techniki muchowej ? - VIDEO
2021-08-23 // czytaj cały
W wędkarstwie muchowym wyróżniamy kilka metod jakimi łowimy ryby. Są to sucha mucha, mokra mucha, nimfa oraz streamer. Na każdą z tych metod łowimy zupełnie innymi wędkami. Zatem jaka powinna być odpowiednia wędka to każdej z wymienionych wyżej technik muchowych ? Na to pytanie znajdziecie odpowiedz w tym filmie.
Jak łowić pstrągi na muchę w lecie ?Jak łowić pstrągi na muchę w lecie ?
2021-07-25 // czytaj cały
Lipiec to okres w którym nad rzekami występują liczne rójki rozmaitych owadów. Dla nas muszkarzy najważniejsze z nich to jętka i chruścik. Za nami już trzy intensywne miesiące wędkowania, dla niektórych ulubiony okres połowów już minął ale nie ma się co zrażać bo ciepłe lipcowe dni niosą ze sobą woń grubych połowów.
Lato czas sztucznej muchyLato czas sztucznej muchy
2021-07-20 // czytaj cały
Lato to okres wzmożonej aktywności u wędkarzy muchowych. Długi dzień, mnogość owadów oraz doskonałe brania pstrągów oraz lipieni sprawiają, że miesiące wakacyjne to szczyt sezonu muchowego. Czym kierować się podczas łowienia na muchę w lecie i na czym skupić się najbardziej ?
Jak łowić pstrągi na muchę w szybkim nurcie ?Jak łowić pstrągi na muchę w szybkim nurcie ?
2021-07-12 // czytaj cały
Bystrza to jedne z ulubionych siedlisk pstrągów potokowych. Na jednych rzekach mamy ich setki a na innych, tych nizinnych zaledwie kilka. To właśnie bystrza te mniejsze lub większe przyciągają pstrągi jak magnes. Tutaj ryby szukają zimnej i wysoko natlenionej wody. A w czasie letnich upałów jedynie w bystrzynie można pokusić się o złowienie dużej sztuki. Dlaczego przyspieszenia rzeczne są tak atrakcyjne dla ryb i jaką zastosować metodę ? Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie.
Kolejny kurs muchowy nad Białką - fotorelacjaKolejny kurs muchowy nad Białką - fotorelacja
2021-07-09 // czytaj cały
Tym razem mieliśmy przyjemność gościć w naszej wędkarskiej bazie nad Przełom Białki dwóch wędkarzy którzy nigdy nie łowili na sztuczną muchę. Remigiusz oraz Andrzej przyjechali do nas aby zobaczyć na czym polega wędkarstwo muchowe. Zorganizowaliśmy więc kurs muchowy z teorii oraz praktyki.
Muzyk Liber i nauka wędkarstwa muchowego nad Białka !Muzyk Liber i nauka wędkarstwa muchowego nad Białka !
2021-06-29 // czytaj cały
W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność gościć już kolejny raz znanego wykonawcę muzycznego Libera podczas nauki wędkarstwa muchowego. Kilka lat temu Liber wraz z Sylwią Grzeszczak również byli u nas na nauce z wędkarstwa muchowego. Tym razem postanowił odświeżyć nieco swoje umiejętności wędkarskie !
Kurs muchowy podczas słonecznej pogody !Kurs muchowy podczas słonecznej pogody !
2021-06-10 // czytaj cały
W minione dni zorganizowaliśmy kolejny kurs muchowy. Nauka wędkarstwa muchowego odbyła się na rzece Białce w bardzo urokliwej scenerii. Odwiedziliśmy wiele zakątków rzeki Białki a za plecami cały czas towarzyszyły nam Tatry !
Nasze muchowe wyprawy na rybyNasze muchowe wyprawy na ryby
2021-05-25 // czytaj cały
Jak zawsze o tej porze roku nad górskimi rzekami sporo się dzieje. Muchowe wyprawy na ryby w okresie wiosennym dają dużo zróżnicowanych doświadczeń ponieważ można natknąć się na ciekawe warunki wędkarskie. Na niektórych rzekach woda jest wyższa i wymaga od wędkarza nieco więcej niż w okresie letnim. Dlatego teraz można się nauczyć wiele nowych rzeczy podczas muchowych wypraw.
Zarybienie rzeki BiałkiZarybienie rzeki Białki
2021-05-07 // czytaj cały
Jak ważne jest zarybienie górskich rzek tłumaczyć nikomu nie trzeba. Oczywiście pstrągi pochodzące z naturalnego tarła są najbardziej wartościowe jednak bardzo ważne jest aby wspierać cały rzeczny ekosystem. Niedawno zarybiliśmy pstrągiem potokowym rzekę Białkę. Zapraszam na krótką relację !
Lekcja łowienia na muchęLekcja łowienia na muchę
2021-04-20 // czytaj cały
Początek roku to idealny czas aby nauczyć się czegoś nowego. Nasza kolejna lekcja łowienia na muchę odbyła się nad rzeka Białka nieopodal rezerwatu przyrody Przełom Białki. Skupiliśmy się głównie na nauce łowienia na streamera która na wiosnę przynosi najlepsze efekty. Zobaczcie więc jak było tym razem !
[1] 2 3 4 5 ... 25 » następna
YouTube
instagram